NEBLAIVUMUI NUSTATYTI ALKOTESTERIO PARODYMŲ NEPAKANKA

Apeliacinės instancijos teismas patenkino advokato Dominyko Varno parengtą apeliacinį skundą ir panaikino teismo nutarimą dėl baudos ir teisės vairuoti transporto priemones 1 metams atėmimo bei pripažino, kad byloje dėl vairavimo neblaiviam negalima remtis vien alkotesterio parodymais.

Teismas nurodė (bylos Nr.ATP-1222-658/2014):

…atsižvelgiant į tai, kad nei vienas iš pareigūnų nebuvo tinkamai susipažinęs su alkotesterio naudojimo instrukcija ir nežinojo, kad nuo asmens rūkymo iki pūtimo į alkotesterį turi būti praėjusios bent dvi minutės taip pat į tai, kad nei vienas iš pareigūnų neatsiminė tikrinimo alkotesteriu aplinkybių t.y. ar asmuo rūkė, kurioje vietoje buvo tikrinamas asmens blaivumas, spręstina, kad rūkymo laikas ir D. Z. patikrinimas alkotesteriu galėjo vykti ir trumpesniu nei 2 minučių laikotarpiu. Tai sudaro pagrindą abejoti alkotesterio parodymų objektyvumu.

… pareigūnų tarnybiniuose pranešimuose nurodyti identiški asmens neblaivumo požymiai – alkoholio kvapas, blizgančios ir įraudusios akys. Apeliacinės instancijos teismas, įvertinęs byloje surinktus įrodymus sprendžia, kad tikrindami D. Z. neblaivumą alkotesteriu „Lion alcometer 500“ pareigūnai nežinojo jo naudojimo instrukcijoje nustatyto reikalavimo prieš tikrinant asmens neblaivumą palaukti mažiausiai dvi minutes po rūkymo ir galimai pažeidė prietaiso instrukcijos 3.1 punktą, todėl remiantis vien šiuo prietaisu nustatytu D. Z. neblaivumo laipsniu, konstatuoti, kad jis vairavo transporto priemonę neblaivus, negalima.